Ön Bilgilendirme Formu Ve Mesafeli Ürün Satış Sözleşmesi

 1. EKZ GROUP GAYRİMENKUL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ gurmevadi.com isimli web sitesinde, PERAKENDE VE  TOPTAN GIDA  ürünler sergilenmekte ve tüketiciye sunulmaktadır.
 2. gurmevadi.com isimli web sitesi ve de işbu web sitesi üzerindeki satış sistemi e-ticaret sistemi), İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne kayıtlı AYAZAĞA MAH.KEMERBURGAZ CAD.NO10 /A BAGIMSIZ NUMARASI 99 SARIYERİSTANBUL merkez adresli EKZ GROUP GAYRİMENKUL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ  tarafından işletilmektedir.
 3. İşbu Kullanım Şartları ve sözleşme, ya satış işlemleri esnasında ilgili butona basarak ya da ürünü satın alarak, kabul edilmiş sayılır. Bu durumda tarafımızdan verilen ürünlerden yararlanarak ve/veya ürünleri satın alarak, işbu Kullanım Şartlarını onayladığınızı kabul etmiş olursunuz. İşbu Kullanım Şartları her zaman www.gurmevadi.com adresinden çağırılabilir, basılabilir ve yerel olarak hafızaya kaydedilebilir.
 4. gurmevadi.com üzerinden aşağıdaki şekilde ürün satın alabilirsiniz:
  1. Ana sayfada arzu ettiğiniz gibi gezinerek, beğendiğiniz ürünün üzerine tıklayarak,
  2. Arzu ettiğiniz kadar ürün adedi seçin.
  3. Tarafınıza sunulan ön bilgilendirme formu’nu okuyun ve almak istediğiniz ürünle aynı bilgileri taşıyorlarsa onaylayın,
  4. Adınızı, e-mail adresinizi, ikamet adresinin ve T.C. Kimlik numaranızı ve kredi kartı bilgilerinizi girin.
  5. Alım teklifiniz, Kullanım Şartlarını onaylamanız ve “Satın Al” butonuna basmanız suretiyle sunulmuş olacaktır. Alım sözleşmesinin GURME VADİ tarafından kabulü, size satın almış olduğunuz ürün bilgilerini ve onaylamış olduğunuz sözleşmelerin birer kopyasının gönderilmesi ile gerçekleştirilir.
  6. Satın alma onayınızdan sonra kredi kartınızdan ilgili meblağ düşülecek ve hesabımıza alacak olarak aktarılacaktır. Kredi kartı onayınızın alınıp alınmadığı tarafınıza bildirilecektir. Kredi kartınız onay vermezse bu durumda satış gerçekleşmeyecek ve sözleşme de onaylanmamış olacaktır.
  7. Banka havalesi ile alış veriş yapmak istemeniz durumunda yine yukarıdaki şekilde sözleşmeleri onaylamanız ve bu onaylamalardan sonra size bildireceğimiz banka hesap numaralarından birine sipariş kodu ile beraber ödemeyi yapmanız gerekmektedir. Tarafımızca hesaplarımızda yapılacak kontrol sonrasında havaleniz hesabımıza geçer geçmez sözleşme onayını ve madde 4.5.’teki bilgileri içeren elektronik posta tarafınızca verilen e-posta adresinize gönderilecektir.
  8. Aşağıda tarafınıza sunacağımız sözleşmenin örneğini bulabilirsiniz.

 

GURME VADİ ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

Unvanı: EKZ GROUP GAYRİMENKUL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adresi: AYAZAĞA MAH.KEMERBURGAZ CAD.NO10 /A BAGIMSIZ NUMARASI 99 SARIYER

Telefon: 212 341 00 05

Faks: 212 341 00 05

1.2. ALICI/MÜŞTERİ:

Adı/Soyadı/Unvanı: 

Adresi:

Telefon:

E-posta:

Tarih:

MADDE 2 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.gurmevadi.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu kanunun 48. ve 84. maddelerine ilişkin olarak yürürlükte bulunan 27.11.2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli “Ön Bilgilendirme Formu”nda yer aldığı ve bu sözleşme içerisinde detaylı bir şekilde belirtildiği gibidir.

3.1. Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı

3.2. Ödeme Şekli:

Ödeme Şekli: 

Teslimat Bilgileri

Adı/Soyadı/Unvanı:

Teslimat Adresi:

TC Kimlik No/Vergi No:

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Bilgileri

Adı/Soyadı/Unvanı:

Fatura Adresi:

TC Kimlik No/Vergi No:

3.3. İade Prosedürü:

 1. A) KREDİ KARTINA İADE PROSEDÜRÜ

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hukuken Tüketiciye bedel iadesi gerektiği durumlarda, alışveriş, kredi kartı ile ve taksitli olarak veya Banka Kartı ile yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. VADİ GURME (gurmevadi.com) bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından/sanal poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kredi ya da Banka Kartı ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda VADİ GURME, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani VADİ GURME, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup; Üye işyeri yani VADİ GURME ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, VADİ GURME’nin Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 1. B) HAVALE/EFT ÖDEME SEÇENEKLERİNDE İADE PROSEDÜRÜ

Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve/veya EFT şeklinde yapılacaktır.

Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ve/veya kartlar ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.4. Teslimat Şekli ve Adresi:

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi:

Teslimat, kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim şeklinde gerçekleşecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderlerin tümü ALICI’ya aittir.

Kargo Ücreti : Önceden berlilenmiş olup sipariş özetinde kullanıcıya sunulur; kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. / Ürün bedeline dahil değildir. / Sipariş tutarı önceden berlilenen tutar olup değişiklik gösterebilir ve belirlenen ücretin üzeri olduğu durumda kargo ücreti alınmaz.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMMLER

4.1. ALICI, www.gurmevadi.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2. Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süre içerisinde ya da bunun mümkün olamadığının yazılı olarak Tüketiciye bildirildiği durumlarda yasal 10 günlük uzatma süresini aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Ön sipariş verilen özel ürünler için kargoya teslim süresi ürün sayfasında belirtildiği gibidir.

4.3. Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI hiç bir şekilde sorumlu değildir.

4.4. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6. Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, (ayıplı) garanti şartları içinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

5.1. ALICI, sözleşmenin akdedildiği günden itibaren veya ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa gönderilmesinden itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahiptir.

5.2. Cayma hakkı mal teslimine ilişkin sözleşmelerde malın kendisine teslim edildiği günden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde kullanılabilir.

5.3. Cayma hakkı süresi olan 14 (on dört) gün sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan sözleşmelerde kullanılamaz.

5.4. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirim yukarıda öngörülen süreler içerisinde, SATICI’ya; faks, iadeli taahhütlü posta veya e-posta ile yazılı olarak yapılır.

Adres: VADİ GURME AYAZAĞA MAH.KEMERBURGAZ CAD.NO10 /A BAGIMSIZ NUMARASI 99 SARIYER

Telefon: 0 (212) 341 00 05

Fax:  0 (212) 341 00 05

E-posta: info@gurmevadi.com

5.5. Bu hakkın kullanılması halinde, cayma bildiriminin tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 10 (on) gün içerisinde almış olduğumuz bedeli iade etmeyi ve 20 (yirmi) gün içerisinde de iade konusu malı geri almayı taahhüt ederiz.

MADDE 6 – CAYMA HAKKI AŞAĞIDAKİ HİZMET SAĞLANMASI VE MAL TESLİMİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELERDE UYGULANMAZ:

6.1. Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler,

6.2. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallarda, (özellikle www.gurmevadi.com sitesinden satın alınmış olan ürünlerin özel ambalajları açılmış ise)

6.3. Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler,

6.4. Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

6.5. Bahis veya piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler,

6.6. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler

6.7. Gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim malzemelerinin SATICI’nın düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin,

6.8. Seyahat konaklama, lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmet veren sağlayıcılarla kurulan ve sağlayıcının belirli bir tarihte veya zaman dilimi içinde sözleşme konusu hizmet edimini sunma yükümlülüğü altına girdiği sözleşmelere uygulanmaz.

MADDE 7 – TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklanan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun ilgili maddelerinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahip olacaktır.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 16. maddesinin ikinci fıkrası gereğince satıcı VADİ GURME, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu 3 gün içerisinde tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda, müşteri sözleşmeyi derhal fesih etme hakkını haiz olup, VADİ GURME bu durumda müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri 14 gün içerisinde iade edeceğini taahhüt eder.

Mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile VADİ GURME, sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise; bu tip durumlarda Alıcı, VADİ GURME’nin hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 (on) gün içerisinde kendisine ödenir.(kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından kabul ve beyan edilmiştir.)

MADDE 8- GENEL HÜKÜMLER

8.1. 18 yaşından küçük ile fiili ehliyetine sahip olmayan kişiler SATICI’dan alışveriş yapamaz. İnternet ortamında online olarak yapılmış olan alışverişlerde, verilen bilgilerin doğruluğundan Tüketici kendisi sorumlu olup; bu bilgilerin yanlışlığı konusunda ya da fiil ehliyeti olmayan biri tarafından bir alış veriş yapılmış olması durumlarında SATICI’nın her ne nam altında olursa olsun hiç bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

8.2. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir.

MADDE 9 – YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI: VADİ GURME EKZ GROUP GAYRİMENKUL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ALICI: Ad/Soyad/Ünvan:

Tarih:

9.1. VADİ GURME, ürünlerin telif ve diğer haklarını ve aynı zamanda yayınlanan içeriklerin, bilgilerin, resimlerin, videoların ve veri bankalarının bilumum telif haklarını ve diğer hakları (bundan böyle “Korunan Mülkiyet”) saklı tutar. VADİ GURME’ndan önceden yazılı onay almaksızın Korunan Mülkiyette bir değişiklik yapılması, çoğaltılması, yayınlanması, üçüncü şahıslara iletilmesi ve/veya farklı bir şekilde kullanılması, kesinlikle yasaktır. Herhangi bir elektronik imkân ile VADİ GURME’nin yazılı izni alınmaksızın www.gurmevadi.com sitesinden alınan belge, bilgi ve görseller üzerinde VADİ GURME’nin herhangi bir sorumluluğu olmadığı gibi, bunları kullananlar hakkında VADİ GURME’nin her türlü hukuki ve cezai yola başvurma hakkı saklıdır.

9.2. Kişisel bilgilerin toplanması ve bunların kullanılması satın alma ile birlikte, VADİ GURME’nin kişisel bilgilerinizi, özellikle adınızı (adınız ve soyadınız), adresinizi, telefon numaranızı, e-posta adresinizi, sizinle iletişimini muhafaza etmesi ve size münhasır teklifler ya da VADİ GURME ile ilgili yenilikler hakkında önemli bilgiler iletmesi amacıyla kullanmasına izin vermiş olursunuz. Ne zaman dilerseniz, herhangi bir neden belirtmeksizin, geleceğe yönelik olarak onayınızı geri çekme imkânına sahipsiniz. Onayınızı geri çektiğinize ilişkin beyanınızın e-posta aracılığı ile info@gurmevadi.com adresine iletilmesi gerekmektedir. Onayınızı geri çektikten sonra bilgilerinizi artık bu amaçlarla kullanmayacağız. Bu konuda ayrıca üye olurken onaylamış olduğunuz “üyelik sözleşmesi” hükümleri ile de bağlı olduğunuzu kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

9.3. VADİ GURME işbu Kullanım Koşullarını, örneğin hukuki talepleri gerçekleştirmek ya da fonksiyon değişikliklerini dikkate almak amacıyla zaman zaman değiştirebilir, güncelleyebilir, genişletebilir. Her defasında güncel Kullanım Koşullarını, www.gurmevadi.com adresinde bulabilirsiniz. Şayet değiştirilen Kullanım Koşullarını kabul etmezseniz, maalesef artık hizmetlerimizden yararlanamazsınız.

9.4. İşbu Kullanım Koşullarında ya da akdedilen diğer sözleşmelerde belirtilen münferit hükümlerin tümüyle ya da kısmen geçersiz olması halinde, bu durum sözleşmenin geri kalanının geçerliliğini etkilemez.

9.5. VADİ GURME tarafından sunulan ürünlere ilişkin, başta 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu Kanun kapsamındaki ilgili mevzuat ve kapsamına giren hizmetler için Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri de dâhil olmak üzere, bu kanunlar uyarınca çıkarılmış tüm Yönetmeliklere, Tebliğlere ve sair ilgili mevzuata, ayrıca bu sözleşmelerin kapsamına girdiği her türlü kanun ve ilgili mevzuata uymakla yükümlü olduğunuzu, bu mevzuatın satıcıya veya sağlayıcıya yüklediği her türlü borcun ifasından dolayı tek sorumlu olduğunuzu, VADİ GURME’nin sunduğu ürünleri mevzuata uygun ve/veya taahhüt ettiği biçimde sağlayacağı yönünde, mücbir sebepler ve olağan dışı durumlar hariç, bir taahhüdü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

9.6. Yukarıda 4. Maddede belirtilen şekilde ürün satın aldığınız takdirde, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu Kanun kapsamındaki ilgili mevzuat ve kapsamına giren hizmetler için Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince işbu “Kullanıcı Sözleşmesi”ni; “Ön Bilgilendirme Formu”nu ve “Mesafeli Ürün Satış Sözleşmesi”ni de tüm içeriği ile beraber kabul etmiş olacaksınız.

9.7. Bu sözleşmede Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Antlaşması (CISG) hükümleri uygulanmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti Hukuku geçerli olacaktır. İşbu Kullanım Koşulları ve www.gurmevadi.com adresinden yapılacak satın almalardan kaynaklanacak uyuşmazlıklara İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri bakmaya münhasır yetkili olacaktır.

MADDE 10 – UYUŞMAZLIK

Tüketiciler talep ve şikâyetlerini yukarıda yer alan SATICI iletişim bilgilerinin sağladığı kanallara ulaştırabilirler.

Tüketiciler şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal ve hizmeti satın aldığı ya da ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine  veya tüketici mahkemesine yapabilir.

Geliyoor...
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.